چند تا دوست داری؟

جی۵ لاین:پیرمرد به من نگاه کرد و پرسید:” چند تا دوست داری؟” با خودم گفتم: چرا باید بگویم ده یا بیست تا ؟ جواب دادم: ” فقط چند تایی.” پیرمرد آهسته و به سختی برخاست و در حالی که سرش را تکان می داد، گفت:” تو آدم خوشبختی هستی که اینهمه دوست داری، ولی به آنچه می گویی خوب فکر کن. خیلی چیزها هست که تو نمی دانی. دوست، فقط کسی نیست که به او سلام می کنی. دوست، دستی است که تو را از تاریکی و نا امیدی بیرون می کشد، درست وقتی دیگرانی که آنها را دوست می نامی، می کوشند تو را به درون نا امیدی و تاریکی بکشانند. دوست حقیقی کسی است که نمی تواند تو را رها کند. صدایی است که نام تو را زنده نگه می دارد، حتی زمانی که دیگران تو را به فراموشی سپرده اند. دوست ، بیشتر از همه ،قلب است. دیواری محکم و قوی در ژرفای قلب انسان هاست، جایی که عمیق ترین عشق ها از آجا می آید. پس به آنچه می گویم، خوب فکر کن ، زیرا تمام حرف هایم حقیقت است. بهترین دوست کسی است که شانه هایش رابه تو می سپارد. وقتی که تنها هستی ، تو را همراهی می کند و در غم ها تو را دلگرم می کند. او اعتمادی را به تو می بخشد که به دنبالش هستی. وقتی مشکلی داری، آن را حل می کند. هنگامی که به صحبت کردن احتیاج داری، به تو گوش می سپارد. بهترین دوستان ، عشقی دارند که نمی توان توصیف و تصور کرد. فرزندم یک بار دیگر جواب بده: چند تا دوست داری؟” مرا نگریست و در انتظار پاسخ من ایستاد. با مهربانی گفتم:” اگر خوش شانس باشم، فقط یکی و او تو هستی.”

جی۵ لاین . کام

منبع تصویر:blog

منبع اصلی:روز را خورشید می سازد، روزگار را ما/مسعود لعلی،فهیمه ارژنگی/انتشارات جاودان خرد

 •  نظرتون رو بفرستیدو اگر از دیدگاه دوستان دیگه هم خوشتون اومد،برای تأیید روی علامت + کلیک کنید.

هر روزساعت۷صبح یک داستان مثبت درجی۵لاین منتشر میشود.برای دریافت آن در ایمیلتان“فیدبرنر”را مطالعه فرمایید.

برای مطالعه ی کلیه ی داستان های مثبت این کتاب می توانید خرید ازانتشارات  جاودان خرد داشته باشید تا علاوه برحمایت ازمولفان گرانقدر در توسعه ی مثبت اندیشی بکوشیم.

 

برچسب ها: , , , , , , ,

۹ دیدگاه مفید

بهترین نگاه: شهرام


 1. جی5 لاین - مثبت اندیشی و موفقیتشهرام
  #

  دوستای خوب توی زندگی مثل پازل هستن که اگه یکی از اونا نباشن اون پازل کامل نمیشه.

  ۱۳۹۲/۰۷/۰۵ در ۱۲:۱۸ ب.ظ پاسخ دادن
 2. جی5 لاین - مثبت اندیشی و موفقیتسامان
  #

  بچه ها ! من ی دوست خیلی خوب دارم البته دوست که نه اون مثل برادر میمونه برام چون همیشه بهترین راهنما برای من بوده.من به کمکش تونستم خوب درس بخونم و توی رشته ی مورد علاقه ام قبول بشم.ازت ممنونم آقا محمد. Kiss

  ۱۳۹۲/۰۷/۰۵ در ۱۲:۱۶ ب.ظ پاسخ دادن
 3. جی5 لاین - مثبت اندیشی و موفقیتسمیرا
  #

  دوست خوب کسی است که وقتی باهاش درد دل میکنی اونم همراه تو گریه کنه. خودش رو از تو جدا ندونه.

  ۱۳۹۲/۰۷/۰۵ در ۱۲:۱۴ ب.ظ پاسخ دادن
 4. جی5 لاین - مثبت اندیشی و موفقیتسعید
  #

  بهترین دوست و راهنما ی هر کسی تو زندگی پدرو مادر هستن چون هیچ کس به اندازه ی این دو عزیز برامون دلسوز نیستن.و هیچکس به اندازه ی این دو نمی تونن به بهترین شیوه ما رو راهنمایی کنن.

  ۱۳۹۲/۰۷/۰۵ در ۱۲:۱۱ ب.ظ پاسخ دادن
 5. جی5 لاین - مثبت اندیشی و موفقیتسپیده
  #

  دوست خوب کسی است که اگه ببینه دوستش داره راه خطا رو پیش میگیره حتما بهش بگه و عاقبت کارش رو گوشزد کنه حتی اگه دوستش ناراحت بشه و ازش برنجه.

  ۱۳۹۲/۰۷/۰۵ در ۱۲:۰۹ ب.ظ پاسخ دادن
 6. جی5 لاین - مثبت اندیشی و موفقیتسارا
  #

  دوست آنست که گیرد دست دوست در پریشان حالی و درماندگی.

  ۱۳۹۲/۰۷/۰۵ در ۱۲:۰۷ ب.ظ پاسخ دادن
 7. جی5 لاین - مثبت اندیشی و موفقیتمریم
  #

  دوست کسیه که وقتی پای صحبتش میشینی، درد و رنج هاتو فراموش کنی.

  ۱۳۹۲/۰۷/۰۴ در ۸:۴۳ ب.ظ پاسخ دادن
 8. 1 جی5 لاین - مثبت اندیشی و موفقیتمحمد
  #

  دوست خوب مانند آینه هست که همه ی خوبی ها و بدی هایت را فقط به شخص تو نشان میدهد…و به نظرم بهترین دوست خداست…

  ۱۳۹۲/۰۷/۰۴ در ۵:۲۴ ب.ظ پاسخ دادن
 9. جی5 لاین - مثبت اندیشی و موفقیتمادام
  #

  به نظرم بهترین دوست قرآن است

  ۱۳۹۲/۰۷/۰۴ در ۴:۳۰ ب.ظ پاسخ دادن

لطفا نظر خود را بیان کنید:

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette