چطور با دوست دختر خود رابطه داشته باشم؟

حمید: سلام .بابت این همه وقتی که واسه جواب دادن به سوالات ما میزارید کمال تشکرو دارم یه سوال بگم؟

بنظر شما رابطه دوستی دختر و پسر باهم .خوبه؟یا مفیده؟یا بضرره ۲طرفه؟………. و چرا؟


مهدی مالکی نژاد: سلام بر شما حمید آقا:

مسلما جواب این سوال بستگی دارد که واقعا نیت دو طرف از این رابطه چه باشد. اگر نیت شناخت عمیق تر طرف مقابل باشد بدون شک برای هر دو طرف بسیار مفید است والا خیر. فکر می کنم سوال کاربردی تر این باشد: چطور می توان یک رابطه مفید و موثر ایجاد کرد؟ چطور می توان از یک رابطه برای شناخت عمیق طرف مقابل استفاده کرد؟

بدون شک شما اگر بخواهید یک شغل انتخاب کنید، یک وسیله بخرید، ساعت ها و شاید روزها تحقیق می کنید. در حالی که وقتی پای ازدواج به میان کشیده می شود زمان و انرژی که صرف شناخت طرف مقابل می کنیم بسیار کمتر است. در حالی که در ازدواج پای خوشبختی و زندگی ما در میان است. خب این یک اشتباه فاحش است که اثرات آن در زندگی ما سنگینی خواهد کرد. بیایید ببینید یک ارتباط خوب چه خصوصیتی دارد. اگر شما می خواهید با کسی آشنا شوید و نیت شما انتخاب شریک زندگی شماست ارتباط شما باید از خصوصیات زیر برخوردار باشد:

۱- مرحله اول ارتباط و شناخت اولیه نباید هرگز از سه ماه بیشتر طول بکشد. اگر کسی به شما معرفی شده و شما هم احساس می کنید ممکن است بتوانید شانسی برای آینده خود برای با او بودن قائل شوید ارتباط خود را با احتیاط و دور از احساس آغاز کنید.ولی این مرحله از آشنایی را به سوال جواب هایی اختصاص دهید که به شما کمک می کند محورهای اصلی شخصیتی فرد مورد نظر را ارزیابی کنید. محورهایی مثل مسئولیت پذیری، مثبت اندیشی، قائل به رشد شخصی بودن و ….

(در متنهای با چه معیارهایی همسر آینده خود را انتخاب کنیم؟

و چطور برای ازدواج انتخاب موفقی داشته باشم؟ معیارهای صحیح ازدواج توضیح داده شده است.)

البته در این مرحله باید کم کم احساس کنید از نظر عاطفی هم دلبستگی دارید و یا می توانید داشته باشید. آنچنان که شما می خواهید هست یا نه؟ اگر نیست باید بی درنگ نسبت به قطع این رابطه اقدام کنید، چون خطر این را دارد که شما را درگیر یک رابطه احساسی طولانی مدت و بی ثمر کند که جراحت ها و آسیب های آن شما را آزار خواهد داد. حال هر چه زمان بیشتر طول بکشد رنجش جدا شدن بیشتر می شود و اگر هم منجر به ازدواج شود خطر یک ازدواج ناموفق را به همراه خواهد داشت.

۲- مرحله دوم، ارتباط در سه ماهه دوم: در صورتی که احساس می کنید محورهای اصلی ازدواج در طرف مقابل شما از وزن خوبی برخوردار است حالا می توانید بازتر بخورد کرده و کم کم به فکر نامزدی باشید. البته نامزدی به معنای واقعی نه آنکه اول ازدواج کنید و بعد نام آن را بگذارید نامزدی.

۳- مرحله نامزدی: در این مرحله شما فرصت دارید تمام آنچه که باعث دوام زندگی مشترک می شود را با نامزد خود در میان بگذارید و از تجربیات و مشاوره دیگران برای بهبود و اطمینان از رابطه خود بهره بگیرید.

موفق باشید.

جی۵ لاین . کام
نویسنده: مهدی مالکی نژاد
منبع تصویر: etsy static

ما پاسخ خواهند داد، برای مطالعه کلیه پرسش و پاسخ ها به صفحه “لیست پرسش و پاسخ” مراجعه نموده و جهت ارسال سوالات خود به صفحه “ارسال سوال” مراجعه فرمایید!

برچسب ها: , , , , , ,

دیدگاه بگذارید

1062 Comments on "چطور با دوست دختر خود رابطه داشته باشم؟"

avatar
الهام ص
Guest

مطالب خیلی خوب و مفیدی بود. اما کافی نبود. به نظرم باید مطالب دو لینک اشاره شده در متن رو هم بخونیم تا اطلاعات جامع تری داشته باشیم.

آرین
Guest

بله خوب دقت کردید من متوجه نشده بودم
ممنون 🙂 :-)) 😀 :laugh:

ناشناس
Guest

عزیزم :giggle: :giggle:

هستی ستایش
Guest

خوب بود ،اما خیلی کلی به شرح موضوع پرداخته بود.

سرور
Guest

بسیار اصولی و مفید
فکر میکنم الان دیگه خیلی از روابط برخلاف ظاهر منفی شون و نفی جامعه شکل گرفتن و باید بپذیریم که یه سری روابط جدید بوجود امدن که در گذشته بی معنی بودن
سپاس

دوستدارشما
Guest

سلام دوست عزیز.خوبه که هممون کمی چشمامون بازکنیم.من ۱۶سال وچندماه بیش ترسن ندارم.اولابه نظرمن این جورکارا اصلا تورگ وریشه مانیست.
دوم این که ریشه این کار به غرب برمیگرده.خود اونا که چندین ساله این موضوع براشون عادی شده.خوب چرانمیریم تحیق کنیم ببینیم چه آثار واقعا فجیعی به خاطر همین روابط بین دختر پسراشون همین الان ایجاد میشه.بانگاه کردن ۲-۳تافیلم خارجی که این روابط را خیلی عالی وعادی وبی خطرنشون میده،نمیشه حقیقتُ فهمید.چون اونا حقیقت درون جامعه رُ که نشون نمیدن.
باید برای پرس وجو،ازافراد دانای مخالف وموافق سوال کرد.
ممنون

مریم سیاوشی
Guest

🙂 salam mamnun az zahamate shuma

آنیتا
Guest

منم دوست
کمک کنی

matin
Guest

درکت میگنم

ﻟﯿﻠﯽ
Guest

ﺍﻭﻥ ﺭﻓﺘﻪ ﺑﺎﺩﻭﺳﺖ ﻣﻦ ﺍﺻﻦ ﻫﻨﻮﺯﻡ ﺑﺎﻭﺭﻡ ﻧﻤﯽ‌ﺷﻪ ﮐﺎﺵ ﯾﮑﺴﺎﻝ ﭘﯿﺸﺒﯿﻨﯽ ﺩﺳﺘﻢ ﻣﯿﺸﮑﺴﺖ ﺟﻮﺍﺏ ﺩﺭﻭﻏﺎ ﻭﭼﺮﺗﻮﭘﺮﺗﺎﯼ ﻋﺎﺷﻘﻮﻧﺸﻮﻧﻤﯿﺪﺍﺩﻡ ﺁﺧﻪ ﻣﻨﻮﺑﮕﻮﺗﻮﻋﻊ ۱۷ﺳﺎﻟﻪ ﺭﻭﭺ ﺑﻩ ﺍﯾﻦ ﻏﻠﻄﺎ ﺍﺻﻦ ﻣﻦ ﺩﯾﮕﻪ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﻫﯿﺸﮑﯽ ﻧﻤﯽ‌ﺷﻪ ﺍﻋﺘﻤﺎﺩﮐﻨﻢ ﺑﻩ ﺧﺪﺍﺑﺪﺟﻮﺭ ﺍﺧﻼﻗﻢ ﻋﻮﺽ ﺷﺪﻩ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻩ ﻫﻤﻪ ﺷﮑ ﺩﺍﺭﻡ ﻫﻌﯿﯿﯽ ﺧﺪﺍﺍﺍﻣﯿﺪﻭﺍﺭﻡ ﭼﻮﺑﺸﻮﺑﺨﻮﺭﻩ ﭼﻮﻥ ﻣﻦ ﻭﺍﻗﻌﺎ ﺩﻭﺳﺘﺸﺪﺍﺷﺘﻢ ﻭﻣﺘﺎﺳﻔﺎﻧﻪ ﻫﻨﻮﺯﻡ ﺩﺍﺭﻡ ﺍﻣﺎ ﺩﯾﮕﻪ ﻧﻤﯽ‌ﺷﻪ ﺑﺮﻡ ﺳﻤﺘﺶ ﻭﺟﻮﺍﺑﺸﻮﺑﺪﻡ ﺩﯾﮕﻪ ﻭﺍﺳﻢ ﻣﺮﺩﺍﻣﺎﻫﻨﻮﺯﺑﻪ ﯾﻪ ﺟﻨﺎﺯﻩ ﻋﻼﻗﻪ ﺩﺍﺭﻡ ﺧﺪﺍﺍﺍﺍﺧﻮﺩﺕ ﮐﻤﮑﻢ ﮐﻥ ﻫﻤﻪ ﻣﯽ‌ﮔﻨ ﺧﺎﮎ ﻣﺮﺩﻩ ﺳﺮﺩﻩ ﺍﻣﯿﺪﻭﺍﺭﻡ ﻣﻨﻢ ﺑﺘﻮﻧﻢ ﻣﺮﮒ ﺍﻭﻧﻮﺑﺮﺍﺧﻮﺩﻡ ﺑﺎﻭﺭﮐﻨﻢ

Anonymous
Guest

سلام شما چطورین؟

محمد
Guest

همه سوال جواب خوبی بود ولی انقدری که خانمها اظهار نظر کردن در مورد پسرها در مورد همه پسرها یکسان نیستن

غلام
Guest

شمیم بدو بیا دوست شیم.

سجاد
Guest

خوبی عزیزم

سجاد
Guest

سلام شمیم جان من خیلی دوست دارم با تو باشم اگر دوست داشتی به شماره موبایلم زنگ بزن ?:-) ?:-) ?:-) ?:-) ?:-) ?:-) ?:-) ?:-) ?:-) ?:-) ?:-)

سجاد
Guest

چند سالته

سجاد
Guest

چند سالته :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

شمیم
Guest

شمیم

Anonymous
Guest

SEZAR :

شمیم
Guest

سلاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام

مسی
Guest

اسم تو بگو اسم من مسی

شمیم
Guest

سلااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
اااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام :۰

یاسینم
Guest

منم دوست دارم یه دوست خوب راشته باشم

بیبی
Guest

عزیزم من دوستت دارم بیا تا با هم حرف بزنیم :heart: :heart: :heart:

هلیا
Guest

سلام منم شرایط شمارودارم تقریبا.مهم خودتونید.من ودوس بسرم۲سال عاشق همیم امااون۶ماهه بام سرده”ولی بازم هواموداره وازم میخوادتودانشگاش درس بخونم ولی بااینکه قبول کردم بازم بام سرده.هم میگه خوشحاله هم سرده کمکم کنیدگیجم کرده 😥

Anonymous
Guest

ایشالا که بهم میرسین عزیزم منم یه دختر کابلی هستم که با یه پسر ایرانی ۵ سال دوستم ۲بار اومدن خواستگاری اما بابام نمیزاره …. لطفا واسه منو اشکان هم دعاکنید

Anonymous
Guest

دعامیکنیم

رها
Guest

دددعادعا

مرتضی
Guest

:rotfl: سلام

حميد
Guest

سلام

محدثه
Guest

خوبیپ

پویان
Guest

سلامممممممممممممممممم

فرزانه قربانی
Guest

سلام

مهسا
Guest

همه چیز دنیا الان به هم ربط داره هر کی دنبال یه فرصته که دردو دل کنه دیگه 😀 سخت نگیر ۸-)

1 77 78 79
wpDiscuz