چطور با دوست دختر خود رابطه داشته باشم؟

حمید: سلام .بابت این همه وقتی که واسه جواب دادن به سوالات ما میزارید کمال تشکرو دارم یه سوال بگم؟

بنظر شما رابطه دوستی دختر و پسر باهم .خوبه؟یا مفیده؟یا بضرره ۲طرفه؟………. و چرا؟


مهدی مالکی نژاد: سلام بر شما حمید آقا:

مسلما جواب این سوال بستگی دارد که واقعا نیت دو طرف از این رابطه چه باشد. اگر نیت شناخت عمیق تر طرف مقابل باشد بدون شک برای هر دو طرف بسیار مفید است والا خیر. فکر می کنم سوال کاربردی تر این باشد: چطور می توان یک رابطه مفید و موثر ایجاد کرد؟ چطور می توان از یک رابطه برای شناخت عمیق طرف مقابل استفاده کرد؟

بدون شک شما اگر بخواهید یک شغل انتخاب کنید، یک وسیله بخرید، ساعت ها و شاید روزها تحقیق می کنید. در حالی که وقتی پای ازدواج به میان کشیده می شود زمان و انرژی که صرف شناخت طرف مقابل می کنیم بسیار کمتر است. در حالی که در ازدواج پای خوشبختی و زندگی ما در میان است. خب این یک اشتباه فاحش است که اثرات آن در زندگی ما سنگینی خواهد کرد. بیایید ببینید یک ارتباط خوب چه خصوصیتی دارد. اگر شما می خواهید با کسی آشنا شوید و نیت شما انتخاب شریک زندگی شماست ارتباط شما باید از خصوصیات زیر برخوردار باشد:

۱- مرحله اول ارتباط و شناخت اولیه نباید هرگز از سه ماه بیشتر طول بکشد. اگر کسی به شما معرفی شده و شما هم احساس می کنید ممکن است بتوانید شانسی برای آینده خود برای با او بودن قائل شوید ارتباط خود را با احتیاط و دور از احساس آغاز کنید.ولی این مرحله از آشنایی را به سوال جواب هایی اختصاص دهید که به شما کمک می کند محورهای اصلی شخصیتی فرد مورد نظر را ارزیابی کنید. محورهایی مثل مسئولیت پذیری، مثبت اندیشی، قائل به رشد شخصی بودن و ….

(در متنهای با چه معیارهایی همسر آینده خود را انتخاب کنیم؟

و چطور برای ازدواج انتخاب موفقی داشته باشم؟ معیارهای صحیح ازدواج توضیح داده شده است.)

البته در این مرحله باید کم کم احساس کنید از نظر عاطفی هم دلبستگی دارید و یا می توانید داشته باشید. آنچنان که شما می خواهید هست یا نه؟ اگر نیست باید بی درنگ نسبت به قطع این رابطه اقدام کنید، چون خطر این را دارد که شما را درگیر یک رابطه احساسی طولانی مدت و بی ثمر کند که جراحت ها و آسیب های آن شما را آزار خواهد داد. حال هر چه زمان بیشتر طول بکشد رنجش جدا شدن بیشتر می شود و اگر هم منجر به ازدواج شود خطر یک ازدواج ناموفق را به همراه خواهد داشت.

۲- مرحله دوم، ارتباط در سه ماهه دوم: در صورتی که احساس می کنید محورهای اصلی ازدواج در طرف مقابل شما از وزن خوبی برخوردار است حالا می توانید بازتر بخورد کرده و کم کم به فکر نامزدی باشید. البته نامزدی به معنای واقعی نه آنکه اول ازدواج کنید و بعد نام آن را بگذارید نامزدی.

۳- مرحله نامزدی: در این مرحله شما فرصت دارید تمام آنچه که باعث دوام زندگی مشترک می شود را با نامزد خود در میان بگذارید و از تجربیات و مشاوره دیگران برای بهبود و اطمینان از رابطه خود بهره بگیرید.

موفق باشید.

جی۵ لاین . کام
نویسنده: مهدی مالکی نژاد
منبع تصویر: etsy static

ما پاسخ خواهند داد، برای مطالعه کلیه پرسش و پاسخ ها به صفحه “لیست پرسش و پاسخ” مراجعه نموده و جهت ارسال سوالات خود به صفحه “ارسال سوال” مراجعه فرمایید!

برچسب ها: , , , , , ,

دیدگاه بگذارید

1062 Comments on "چطور با دوست دختر خود رابطه داشته باشم؟"

avatar
پرینتر
Guest

ممنونم از راهنمایی های مفیدتون.استفاده کردم.

رضا
Guest

من می خوام با دختری که می شناسمش واونم منو دوس داره اما الکی میگه دوستت ندارم از دختر خانم ها کمک می خوام

سارا
Guest

خوش بختی ینی رسیدن به آرامش واقعی..چون اگ فکر هم بکنیم میبینیم ک همه ی ماآدما هرکاری ک میکنیم و هر آرزویی ک دا ریم بخاطراینه ک مارو ب یک هدفی برسونه ک بهمون درنهایت حس رضایت بده و این هم باعث آرامش میش..

Rasoul
Guest

سلام من نمیتونم دوست دخترم رو راضی به رابطه بکنم از دختر خانوم ها کسی راهنمایی کنه ممنونم برام ایمیل بزنید ممنون
Rasoul.pk@gmail.com

بابک72
Guest

سلام به همه فعالان گروه…..ببخشید من مدتی جایی بودم که دسترسی به نت نداشتم …..خیلی دوست داشتم تعریفی از خوشبختی رو از تک تکه شما بشنوم ولی متاسفانه تا حالا کسی چزی ننوشته….
آخه من چند وقته یه دفتر دارم آدمای مختلفی رو که میبینم از نظر سن و تحصیلات تعریف خوشبختی رو.ازشون میپرسمو تو دفترچم مینویسم….شایدم یه زمانی تونستم چاپش کنم…..به همین خاطر مندتظر تعریفاتون هستم اگر که افتخار بدید …..متشکرم پیشاپیش…..

nimbler
Guest

خوشبختی نمیتونه داشتن دوست داشتنی هااا معنی بشه وبلعکس دوست داشتن داشتنی های زندگیمون بهترین خوشبختی دنیاست,ی خانواده دلسوز،رفقای دلسوز و ….

atefeh
Guest

خوشبختی یعنی همین که حق نفس کشیدن داری حق زندگی داری واینکه میدونی یه خدایی هست که حرفاتوگوش میده وهرچی صلاحته روپیش روت میذاره

farahnaz
Guest

خوشبختی یعنی: رسیدن به ارزوهام

1 2 3 79
wpDiscuz