چطور با دوست دختر خود رابطه داشته باشم؟

حمید: سلام .بابت این همه وقتی که واسه جواب دادن به سوالات ما میزارید کمال تشکرو دارم یه سوال بگم؟

بنظر شما رابطه دوستی دختر و پسر باهم .خوبه؟یا مفیده؟یا بضرره ۲طرفه؟………. و چرا؟


مهدی مالکی نژاد: سلام بر شما حمید آقا:

مسلما جواب این سوال بستگی دارد که واقعا نیت دو طرف از این رابطه چه باشد. اگر نیت شناخت عمیق تر طرف مقابل باشد بدون شک برای هر دو طرف بسیار مفید است والا خیر. فکر می کنم سوال کاربردی تر این باشد: چطور می توان یک رابطه مفید و موثر ایجاد کرد؟ چطور می توان از یک رابطه برای شناخت عمیق طرف مقابل استفاده کرد؟

بدون شک شما اگر بخواهید یک شغل انتخاب کنید، یک وسیله بخرید، ساعت ها و شاید روزها تحقیق می کنید. در حالی که وقتی پای ازدواج به میان کشیده می شود زمان و انرژی که صرف شناخت طرف مقابل می کنیم بسیار کمتر است. در حالی که در ازدواج پای خوشبختی و زندگی ما در میان است. خب این یک اشتباه فاحش است که اثرات آن در زندگی ما سنگینی خواهد کرد. بیایید ببینید یک ارتباط خوب چه خصوصیتی دارد. اگر شما می خواهید با کسی آشنا شوید و نیت شما انتخاب شریک زندگی شماست ارتباط شما باید از خصوصیات زیر برخوردار باشد:

۱- مرحله اول ارتباط و شناخت اولیه نباید هرگز از سه ماه بیشتر طول بکشد. اگر کسی به شما معرفی شده و شما هم احساس می کنید ممکن است بتوانید شانسی برای آینده خود برای با او بودن قائل شوید ارتباط خود را با احتیاط و دور از احساس آغاز کنید.ولی این مرحله از آشنایی را به سوال جواب هایی اختصاص دهید که به شما کمک می کند محورهای اصلی شخصیتی فرد مورد نظر را ارزیابی کنید. محورهایی مثل مسئولیت پذیری، مثبت اندیشی، قائل به رشد شخصی بودن و ….

(در متنهای با چه معیارهایی همسر آینده خود را انتخاب کنیم؟

و چطور برای ازدواج انتخاب موفقی داشته باشم؟ معیارهای صحیح ازدواج توضیح داده شده است.)

البته در این مرحله باید کم کم احساس کنید از نظر عاطفی هم دلبستگی دارید و یا می توانید داشته باشید. آنچنان که شما می خواهید هست یا نه؟ اگر نیست باید بی درنگ نسبت به قطع این رابطه اقدام کنید، چون خطر این را دارد که شما را درگیر یک رابطه احساسی طولانی مدت و بی ثمر کند که جراحت ها و آسیب های آن شما را آزار خواهد داد. حال هر چه زمان بیشتر طول بکشد رنجش جدا شدن بیشتر می شود و اگر هم منجر به ازدواج شود خطر یک ازدواج ناموفق را به همراه خواهد داشت.

۲- مرحله دوم، ارتباط در سه ماهه دوم: در صورتی که احساس می کنید محورهای اصلی ازدواج در طرف مقابل شما از وزن خوبی برخوردار است حالا می توانید بازتر بخورد کرده و کم کم به فکر نامزدی باشید. البته نامزدی به معنای واقعی نه آنکه اول ازدواج کنید و بعد نام آن را بگذارید نامزدی.

۳- مرحله نامزدی: در این مرحله شما فرصت دارید تمام آنچه که باعث دوام زندگی مشترک می شود را با نامزد خود در میان بگذارید و از تجربیات و مشاوره دیگران برای بهبود و اطمینان از رابطه خود بهره بگیرید.

موفق باشید.

جی۵ لاین . کام
نویسنده: مهدی مالکی نژاد
منبع تصویر: etsy static

ما پاسخ خواهند داد، برای مطالعه کلیه پرسش و پاسخ ها به صفحه “لیست پرسش و پاسخ” مراجعه نموده و جهت ارسال سوالات خود به صفحه “ارسال سوال” مراجعه فرمایید!

برچسب ها: , , , , , ,

دیدگاه بگذارید

1062 Comments on "چطور با دوست دختر خود رابطه داشته باشم؟"

avatar
مریم
Guest

سلام خیلی خلاصه بود به نظرمن باید نظارت والدین باشه ومخفیانه نباشه اگر نظارت والدین نباشه صدی نود ایندوتا احساسی شده و عاقلانه تصمیم نمیگرن

مجید
Guest

قربونت منم همچن مشکلی دارم

mostafa
Guest

آفرین درست میگی ولی والدین راضی نمیشن 😛 ب :-* ز

حسین
Guest

چیز های خوبی یاد گرفتم

حسین
Guest

خیلی خوب بود

امید ارسلان اسدزاده
Guest

سلام ب همه دوستان
من فکر میکنم بزرگترین آفت قبل از ازدواج ، دوستی های بی مورد دخترا و پسراس ،
این دوستی ها شایسته ی یک دختر خانم و یا یک آقا پسر ایرونی نیست.

آشنا
Guest

علیکم السلام و رحمت الله

Anonymous
Guest

دمت گرم :laugh:

Anonymous
Guest

خوب وقتی یه پسر از احساسات یه دختر سوء استفاده میکنه چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به نظر من پسرهایی که می فهمند که یه دختر اونو دوست داره برای زندگی ولی پسر برای عشق بازی خودش ،اینقدر به خودش مطمئن نباشه چون یه روزی آه اون دختر دامنگیرش میشه و من اینو به همه ی پسرهای هوس باز وعشق باز میگم ،چون دخترها خیلی وفادارند وهمچنین یه خدایی دارند که همیشه باهاشون .

آشنا
Guest

اگه یه دختر از احساسات پسری سوء استفاده کنه چی ؟؟ اون وقت تکلیف چیه ؟ از نظر دختره حتما چون پسره اشکال نداره . اما این طور نیست .به همه پیشنهاد میکنم سوره نور و ترجمه و تفسیرش رو حتما بخونید.

مهران
Guest

ایول اینه 😀

محمد
Guest

اقا/ خانم اگه دختر خانم ها خدا دارن ما هم داریم

شمیم
Guest

دخترم ..اما دمت ولرم محمد

سبا
Guest

پاسختون خیلی خوب و کامل بود. ولی برای فهمیدن چهارچوب شخصیتی فرد و مسیر فکری او سه ماه زمان زیادی است و در طول این مدت قطعا طرفین به هم علاقه مند شده و وابستگی ایجاد میشود. در اینصورت در بیشتر مواقع حتی اگر در مراحل دوم و سوم به مطلب سوئی برخورد کنیم به واسطه وابستگی بوجود آمده، نادیده گرفته میشوند. برای مرحله اول چند جلسه صحبت کفایت میکند.

آرین
Guest

واقعا میشه لایه های عمیق شخصیت یک نفر رو با چند جلسه کشف کرد؟!! ?:-) ?:-) ?:-)

Anonymous
Guest

نه عزیز

ایرسا
Guest

نه نمیشه چون پسرها صد رو دارن که اصلا با چندین جلسه هم نمیشه فهمید………
ممباب توجه شما آقا آرین……………………………………………..

Anonymous
Guest

سلام حالت خوبه؟

رسول
Guest

اگر سوالات و تحقیق و مشاوره آگاهانه و از راه صحیح انجام بکیرد.
مطمئن باشید میشه.

wpDiscuz