چطور با دوست دختر خود رابطه داشته باشم؟

حمید: سلام .بابت این همه وقتی که واسه جواب دادن به سوالات ما میزارید کمال تشکرو دارم یه سوال بگم؟

بنظر شما رابطه دوستی دختر و پسر باهم .خوبه؟یا مفیده؟یا بضرره ۲طرفه؟………. و چرا؟


مهدی مالکی نژاد: سلام بر شما حمید آقا:

مسلما جواب این سوال بستگی دارد که واقعا نیت دو طرف از این رابطه چه باشد. اگر نیت شناخت عمیق تر طرف مقابل باشد بدون شک برای هر دو طرف بسیار مفید است والا خیر. فکر می کنم سوال کاربردی تر این باشد: چطور می توان یک رابطه مفید و موثر ایجاد کرد؟ چطور می توان از یک رابطه برای شناخت عمیق طرف مقابل استفاده کرد؟

بدون شک شما اگر بخواهید یک شغل انتخاب کنید، یک وسیله بخرید، ساعت ها و شاید روزها تحقیق می کنید. در حالی که وقتی پای ازدواج به میان کشیده می شود زمان و انرژی که صرف شناخت طرف مقابل می کنیم بسیار کمتر است. در حالی که در ازدواج پای خوشبختی و زندگی ما در میان است. خب این یک اشتباه فاحش است که اثرات آن در زندگی ما سنگینی خواهد کرد. بیایید ببینید یک ارتباط خوب چه خصوصیتی دارد. اگر شما می خواهید با کسی آشنا شوید و نیت شما انتخاب شریک زندگی شماست ارتباط شما باید از خصوصیات زیر برخوردار باشد:

۱- مرحله اول ارتباط و شناخت اولیه نباید هرگز از سه ماه بیشتر طول بکشد. اگر کسی به شما معرفی شده و شما هم احساس می کنید ممکن است بتوانید شانسی برای آینده خود برای با او بودن قائل شوید ارتباط خود را با احتیاط و دور از احساس آغاز کنید.ولی این مرحله از آشنایی را به سوال جواب هایی اختصاص دهید که به شما کمک می کند محورهای اصلی شخصیتی فرد مورد نظر را ارزیابی کنید. محورهایی مثل مسئولیت پذیری، مثبت اندیشی، قائل به رشد شخصی بودن و ….

(در متنهای با چه معیارهایی همسر آینده خود را انتخاب کنیم؟

و چطور برای ازدواج انتخاب موفقی داشته باشم؟ معیارهای صحیح ازدواج توضیح داده شده است.)

البته در این مرحله باید کم کم احساس کنید از نظر عاطفی هم دلبستگی دارید و یا می توانید داشته باشید. آنچنان که شما می خواهید هست یا نه؟ اگر نیست باید بی درنگ نسبت به قطع این رابطه اقدام کنید، چون خطر این را دارد که شما را درگیر یک رابطه احساسی طولانی مدت و بی ثمر کند که جراحت ها و آسیب های آن شما را آزار خواهد داد. حال هر چه زمان بیشتر طول بکشد رنجش جدا شدن بیشتر می شود و اگر هم منجر به ازدواج شود خطر یک ازدواج ناموفق را به همراه خواهد داشت.

۲- مرحله دوم، ارتباط در سه ماهه دوم: در صورتی که احساس می کنید محورهای اصلی ازدواج در طرف مقابل شما از وزن خوبی برخوردار است حالا می توانید بازتر بخورد کرده و کم کم به فکر نامزدی باشید. البته نامزدی به معنای واقعی نه آنکه اول ازدواج کنید و بعد نام آن را بگذارید نامزدی.

۳- مرحله نامزدی: در این مرحله شما فرصت دارید تمام آنچه که باعث دوام زندگی مشترک می شود را با نامزد خود در میان بگذارید و از تجربیات و مشاوره دیگران برای بهبود و اطمینان از رابطه خود بهره بگیرید.

موفق باشید.

جی۵ لاین . کام
نویسنده: مهدی مالکی نژاد
منبع تصویر: etsy static

ما پاسخ خواهند داد، برای مطالعه کلیه پرسش و پاسخ ها به صفحه “لیست پرسش و پاسخ” مراجعه نموده و جهت ارسال سوالات خود به صفحه “ارسال سوال” مراجعه فرمایید!

برچسب ها: , , , , , ,

دیدگاه بگذارید

1062 Comments on "چطور با دوست دختر خود رابطه داشته باشم؟"

avatar
م. سماوات
Guest

فکر نمی کنید عنوان این مطلب یه مقدار نادرست و ناشیانه نوشته شده ؟!

شما در واقع با این توضیحات نوع رابطه “دوست دختر، دوست پسری” رو تایید کردید در حالی که اصل این رابطه، خودش محل نظر و مناقشه است! فکر نمی کنم از دیدگاه دیدگاه دینی و فرهنگی ما چنین رابطه ای پذیرفتنی و خالی از اشکال باشه.

رزا
Guest

ببخشیدا ولی نمیشه چشمتو رو واقعیات جامعه ببندی
من خودم زیاد موافق نیستم ولی وقتی وجود داره باید اصولشو درست کرد نه اینکه کامل حذفش کرد

رسول
Guest

سلام
بدون شک این گونه رابطه به عنوان دوست دختر و دوست پسر خود موجب شکست در ازدواج میشود.

فاطمه
Guest

دعا کنید به امیرم برسم :-*

mostafa
Guest

الهی کسانی که ارزو دارند ارزوشان رو بر اورده کن خوب شد عزیزم

رضا
Guest

یه روز توی خیابون داره رد میشه دو بگیر تا بهش برسی :laugh: 😀 :rotfl:

مریم
Guest

میرسی 🙂

mostafa
Guest

تو از کجا میدونی

شیرین
Guest

اقا حسین حسینی سادات واست دعا میکنم به شرطی که توام واسم دعا کنی.لطفا همه واسم دعا کنید

رضا
Guest

باشه دعا میکنیم.بچه ها بیایید دعا کنیم:(امّ یوجیبو مصترّاذا طعام و یکشفسو)۵بار

Anonymous
Guest

به نظرمن ازدواج باید مانند معادله باشه که جواب خوب در بیا د و از کا ری انجام دادن راضی باشن

سيد حسين حسيني سادات
Guest

دعا کنید به عشقم برسم

سيد حسين حسيني سادات
Guest

دعا کنید

wpDiscuz