یک آدم خوشبخت

جی۵ لاین:پادشاهی پس از اینکه بیمار شد گفت:” نصف قلمرو پادشاهی ام را به کسی می دهم که بتواند مرا درمان کند.” تمام آدم های دانا دور هم جمع شدند تا ببیند چگونه می شود شاه را معالجه کرد، اما هیچ یک ندانست. تنها یکی از مردان دانا گفت:” فکر کنم می توانم شاه را معالجه کنم. اگر یک آدم خوشبخت را پیدا کنید، پیراهنش را بردارید و تن شاه کنید، شاه معالجه می شود.” شاه پیک هایش را برای پیدا کردن یک آدم خوشبخت فرستاد. آنها در سرتا سر مملکت سفر کردند، ولی نتوانستند آدم خوشبخت پیدا کنند. حتی یک نفر پیدا نشد که کاملا راضی باشد. آنکه ثروت داشت، بیمار بود. آنکه سالم بود در فقر دست و پا می زد، یا اگر سالم و ثروتمند بود، زن و زندگی بدی داشت. یا اگر فرزندی داشت، فرزندانش بد بودند. خلاصه هر آدمی چیزی داشت که از آن گله و شکایت کند. آخرهای یک شب، پسر شاه از کنار کلبه ای محقر و فقیرانه رد می شد که شنید یک نفر دارد چیزهایی می گوید. ” شکر خدا که کارم را تمام کرده ام. سیر و پر غذا خورده ام و می توانم دراز بکشم و بخوابم! چه چیز دیگری می توانم بخواهم؟” پسر شاه خوشحال شد و دستور داد که پیراهن مرد را بگیرند و پیش شاه بیاورند و به مرد هم هر چقدر بخواهد بخواهد بدهند. پیک ها برای بیرون آوردن پیراهن مرد توی کلبه رفتند، اما مرد خوشبخت آنقدر فقیر بود که پیراهن هم نداشت!!!

منبع تصویر:blog
منبع اصلی:داستان های کوتاه از نویسندگان بزرگ و ناشناس/ حمید رضا غیوری/ انتشارات غیوری

نظرتون رو بفرستیدو اگر از دیدگاه دوستان دیگه هم خوشتون اومد،برای تأیید روی علامت + کلیک کنید.
هر روزساعت۷صبح یک داستان مثبت درجی۵لاین منتشر میشود.برای دریافت آن در ایمیلتان“فیدبرنر”را مطالعه فرمایید. برای مطالعه ی کلیه ی داستان های مثبت این کتاب می توانید خرید از انتشارات غیوری داشته باشید تا علاوه برحمایت ازمولف گرانقدر در توسعه ی مثبت اندیشی بکوشیم.

برچسب ها: , , , , ,

دیدگاه بگذارید

11 Comments on "یک آدم خوشبخت"

avatar
متین
Guest

خوشبختی یعنی

قلبی را نشکنی

متین
Guest

خوشبختی یعنی

گرفتار
Guest

خوشبختی یعنی راضی باشی به آنچه داری . نه نگران باشی که چه نداری.

تبسم
Guest

همه ی ما خوشبختیم و همه چیز داریم فقط کافیه که چشمامون رو بیشتر باز کنیم و ببینیم اون چیزایی که داریم بهترین ها هستن چون بدتر از اونا هم وجود داره پس اگه ادامای قانعی باشیم و معیار زندگیمون رو خیلی سخت انتخاب نکنینم؟؟؟؟قطعا خوشبختیم…

متین
Guest

خوشبختی این نیست که همه چیز داشته باشی ؛

خوشبختی یعنی بخاطر آنچه که داری شکر گذار خدا باشی

متین
Guest
روزی حکیمی پسرش را پند میداد : پسرم تو باید همیشه بهترین غذا را بخوری همیشه روی بهترین رخت خواب استراحت کنی و در هر شهری خانه ای داشته باشی…. پسر رو به پدرش گفت : اما پدر ما ثروت چندانی نداریم الحکیم گفت : آری ، میدانم تو بدون هیچ پولی میتوانی همه اینها را اانجام دهی پسر با تعجب گفت : چگونه ?? پدر گفت : وقتی که خیلی گرسنه ای و طعامی میخوری انگار که بهترین غذا را خوردی وقتی که خیلی خسته ای و میخوابی انگارکه روی بهترین تخت دنیا خوابیده ای و وقتی که در… Read more »
wpDiscuz