چند تا دوست داری؟

جی۵ لاین:پیرمرد به من نگاه کرد و پرسید:” چند تا دوست داری؟” با خودم گفتم: چرا باید بگویم ده یا بیست تا ؟ جواب دادم: ” فقط چند تایی.” پیرمرد آهسته و به سختی برخاست و در حالی که سرش را تکان می داد، گفت:” تو آدم خوشبختی هستی که اینهمه دوست داری، ولی به آنچه می گویی خوب فکر کن. خیلی چیزها هست که تو نمی دانی. دوست، فقط کسی نیست که به او سلام می کنی. دوست، دستی است که تو را از تاریکی و نا امیدی بیرون می کشد، درست وقتی دیگرانی که آنها را دوست می نامی، می کوشند تو را به درون نا امیدی و تاریکی بکشانند. دوست حقیقی کسی است که نمی تواند تو را رها کند. صدایی است که نام تو را زنده نگه می دارد، حتی زمانی که دیگران تو را به فراموشی سپرده اند. دوست ، بیشتر از همه ،قلب است. دیواری محکم و قوی در ژرفای قلب انسان هاست، جایی که عمیق ترین عشق ها از آجا می آید. پس به آنچه می گویم، خوب فکر کن ، زیرا تمام حرف هایم حقیقت است. بهترین دوست کسی است که شانه هایش رابه تو می سپارد. وقتی که تنها هستی ، تو را همراهی می کند و در غم ها تو را دلگرم می کند. او اعتمادی را به تو می بخشد که به دنبالش هستی. وقتی مشکلی داری، آن را حل می کند. هنگامی که به صحبت کردن احتیاج داری، به تو گوش می سپارد. بهترین دوستان ، عشقی دارند که نمی توان توصیف و تصور کرد. فرزندم یک بار دیگر جواب بده: چند تا دوست داری؟” مرا نگریست و در انتظار پاسخ من ایستاد. با مهربانی گفتم:” اگر خوش شانس باشم، فقط یکی و او تو هستی.”

جی۵ لاین . کام

منبع تصویر:blog

منبع اصلی:روز را خورشید می سازد، روزگار را ما/مسعود لعلی،فهیمه ارژنگی/انتشارات جاودان خرد

  •  نظرتون رو بفرستیدو اگر از دیدگاه دوستان دیگه هم خوشتون اومد،برای تأیید روی علامت + کلیک کنید.

هر روزساعت۷صبح یک داستان مثبت درجی۵لاین منتشر میشود.برای دریافت آن در ایمیلتان“فیدبرنر”را مطالعه فرمایید.

برای مطالعه ی کلیه ی داستان های مثبت این کتاب می توانید خرید ازانتشارات  جاودان خرد داشته باشید تا علاوه برحمایت ازمولفان گرانقدر در توسعه ی مثبت اندیشی بکوشیم.

 

برچسب ها: , , , , , , ,

دیدگاه بگذارید

9 دیدگاه ها در "چند تا دوست داری؟"


مهمان
شهرام
2 سال ها 6 ماه ها قبل

دوستای خوب توی زندگی مثل پازل هستن که اگه یکی از اونا نباشن اون پازل کامل نمیشه.

مهمان
سامان
2 سال ها 6 ماه ها قبل

بچه ها ! من ی دوست خیلی خوب دارم البته دوست که نه اون مثل برادر میمونه برام چون همیشه بهترین راهنما برای من بوده.من به کمکش تونستم خوب درس بخونم و توی رشته ی مورد علاقه ام قبول بشم.ازت ممنونم آقا محمد. :-*

مهمان
سمیرا
2 سال ها 6 ماه ها قبل

دوست خوب کسی است که وقتی باهاش درد دل میکنی اونم همراه تو گریه کنه. خودش رو از تو جدا ندونه.

مهمان
سعید
2 سال ها 6 ماه ها قبل

بهترین دوست و راهنما ی هر کسی تو زندگی پدرو مادر هستن چون هیچ کس به اندازه ی این دو عزیز برامون دلسوز نیستن.و هیچکس به اندازه ی این دو نمی تونن به بهترین شیوه ما رو راهنمایی کنن.

مهمان
سپیده
2 سال ها 6 ماه ها قبل

دوست خوب کسی است که اگه ببینه دوستش داره راه خطا رو پیش میگیره حتما بهش بگه و عاقبت کارش رو گوشزد کنه حتی اگه دوستش ناراحت بشه و ازش برنجه.