مجسمه سازی با یک دست

همه فکر می کردند او همه زندگی اش را از دست داده

جی۵ لاین: سالها پیش مجسمه سازی مکزیکی در حین ساخت یکی ازمهم ترین آثارش دچار حادثه شد. او دست راست خود را از دست داد، آن دست فقط عضوی از بدنش نبود، به نوعی ابزار کارش بود، عامل زیبایی و شهرت آثارش و همه ی توانایی اش.

همه نزدیکان او تصور می کردند که او تنها “دست” خود را از دست نداده بلکه همه ی زندگیش را از دست داده چون بدون آن قادر به انجام امور شخصی اش هم نیست چه برسد به ساخت تندیس و مجسمه…!

ولی در یک صبح تازه و زیر تلالو های طلایی آفتاب مرد مجسمه ساز به پا ساخت و باور جدیدی بنا نهاد.

او ادامه داد، فکر کرد و تصمیم گرفت.

شروع کرد به تمرین کردن با دست ضعیف و رنجور چپش!

مجسمه ی او علیرغم ِ وقفه ی طولانی و حوادث ناگوار به پایان رسید و “مجسمه علیرغم” نام گرفت.

شاید بدون این حوادث زودتر تکمیل می شد ولیکن هرگز به نامداری امروزش نبود،هرگز رسالت تندیس واقعی را ادا نمی کرد و هرگز اسطوره نمی شد.

برای شنا کردن در جهت مخالف جریان آب رودخانه ، قدرت و جرات لازم است و الّا ماهی مرده هم میتواند در جهت جریان آب شنا کند! ( اسمایلز)

  • جی۵ لاین
  • منبع اصلی:  مشکلات را شکلات کنید/مسعود لعلی/انتشارات بهار سبز
  • منبع تصویر: Blogspot
    بازنویسی و انتشار: الناز قربانی

هر روز، ساعت ۷ صبح یک داستان مثبت در جی۵ لاین منتشر خواهد شد، اگر می خواهید روزی یک داستان انرژی بخش به ایمیل شما ارسال شود، صفحه “فیدبرنر” را مطالعه فرمایید. همچنین برای دیدن سایر داستان ها به صفحه لیست داستان های مثبت مراجعه کنید.

برچسب ها: , , ,

دیدگاه بگذارید

11 دیدگاه ها در "همه فکر می کردند او همه زندگی اش را از دست داده"


مهمان
سیدمحمداحمدی
3 سال ها 7 ماه ها قبل

سلام وادب.راجع به مهارت و توانایی در افراد معلول حرفهای بسیاری برای گفتن وجود دارد. جدبدترین نمونه از تلاش این افراد در المپیک لندن نمود پیدا کرد.آنجا که پینگ‌ پنگ‌باز معلول لهستانی که دست راست ندارد به مرحله یک شانزدهم نهایی رقابت‌های تنیس روی میز انفرادی زنان المپیک رسید.
«ناتالیا پارتیکا» پینگ پنگ‌باز ۲۳ ساله لهستانی که به صورت مادرزادی از ناحیه دست راست دچار معلولیت است، با پیروزی ۴ بر ۳ مقابل حریف دانمارکی خود به جمع ۳۲ پینگ پنگ‌باز برتر المپیک پیوست.
«پاتریکا»چهار سال پیش در بازی‌های المپیک و پارالیمپیک پکن نیز حاضر بود و با وجود اینکه در المپیک به موفقیتی نرسید، مدال طلای پارالیمپیک را از آن خود کرد. :yes: همچنین وی به همراه «اوسکار پیستوریوس» دونده معلول آفریقای جنوبی دو ورزشکاری هستند که در المپیک و پارالیمپیک ۲۰۱۲ لندن شرکت خواهند کرد.
از افراد ورزشکارمعلول که ناتوانی را به اعتماد تبدیل می کنند نمونه های بیشماری وجود دارد.در مسایل علمی هم شخصیتی مثل هاپکینز وجود د ارد که سرسلسه مباحث روز فیزیک کو انتوم جهان می باشد.
خواستن و پذیرش دو کلمه از کلمات قدرتمند جهان هستند

مهمان
سیمین - ک
3 سال ها 8 ماه ها قبل

واقعا هم فقط اعتقادات ما و برداشت های ما از محیط و شرایطمون هست که باعث موفقیت یا عدم موفقیتمون در زندگی میشه!

مهمان
رضا
3 سال ها 8 ماه ها قبل

آدمهایی مانند هلن کلر و شخصیت اصلی این داستان الگوهای بسیار خوبی برای دیگران هستند. انهایی که با وجود معلولیت و تمام مشکلاتشان به جایگاه ارزشمندی در جامعه دست یافته اند و نه تنها سر بار دیگران نیستند بلکه برای مردم کشورشان خدمات ارزنده ای انجام داده اند. من وقتی این آدمها را میبینم واقعا از خودم خجالت میکشم! وقتی میبینم اینها با وجود معلولیتشان به کجاها رسیده اند و ما با این بدن سالم مان کجا هستیم؟! نمیدانم چگونه میخواهیم جواب خدا را بدهیم؟!

مهمان
ترانه
3 سال ها 8 ماه ها قبل

واقعا قشنگ و اموزنده بود عاشق جمله ی اخرشم

مهمان
ندا
3 سال ها 8 ماه ها قبل

امروز یه اتفاق ناراحت کننده ای برام افتاد مثل این نبود ولی نتیجه اش ناراحتی من بود.بهم کمک کرد
:-)) متشکرم