زمان قحطی بود و مردم بسیار گرسنه بودند

جی۵ لاین: زمان قحطی بود و مردم بسیار گرسنه بودند. همه چهره ها درهم و گرفته و زرد بود. مردم آنچنان تحت فشار بودند که برای رفع گرسنگی به حیوانات باربر خود هم رحم نمی کردند.

روزی هنگام گذر از کوچه ای دیدم که غلامِ یکی از ثروتمندان شهر سرحال و خوشحال در حال قدم زدن است. در آن قحطی و بی غذایی شادی غلام مرا متعجب ساخت. به او گفتم: چه چیز تو را اینگونه شاداب ساخته است؟ پاسخ داد: ارباب من مرد مرفه و ثروتمندی است. او در انبار خود به اندازه شش ماه دیگر آذوقه دارد. تا شش ماه دیگر هم حتما قحطی به پایان رسیده است. در زمانی که همه شهر از گرسنگی خواهند مرد ارباب به ما روزی خواهد داد. با این وصف چرا خوشحال نباشم؟

حرف غلام مرا به فکر واداشت. با خود گفتم: این غلام به انبار کوچک ارباب خود دلبسته است و پشتش به ذخیره شش ماهه آن گرم است، در حالی که من به روزی بی کران خدای خود دل خوش نیستم و اینگونه مستاصل و آشفته ام!

جی۵ لاین . کام
منبع اصلی: مس وجود
منبع تصویر: The week
بازنویسی: حوریه جعفری
بازنگری و انتشار: حمید توکلی کرمانی

هر روز، ساعت ۷ صبح یک داستان مثبت در جی۵ لاین منتشر خواهد شد، اگر می خواهید روزی یک داستان انرژی بخش به ایمیل شما ارسال شود، صفحه “فیدبرنر” را مطالعه فرمایید!

برچسب ها: , , , , ,

دیدگاه بگذارید

14 دیدگاه ها در "زمان قحطی بود و مردم بسیار گرسنه بودند"


مهمان
بی نام
3 سال ها 7 ماه ها قبل

خیلی ها هم در آن روزگار دلخوش بودند به روزی بیکران خدا, ولی فقط – دقت کن!- فقط دلخوشی نسیبشان شد نه دلی سیر و شکمی سیر , لاجرم مردند!
اما آن غلام به یک چیز مشهود , واقعی , ملموس و قابل خوردن پشتش گرم بود و از قحطی گذر کرد و زنده ماند. به همین راحتی و درستی!

مهمان
امیر رضا
3 سال ها 7 ماه ها قبل

چقدر دیدگاه شما غم انگیز و نتیجه گیری تون تلخه !!!!!!!!
:-( :-(( 😥

مهمان
حمیده ابراهیمی
4 سال ها 1 ماه قبل

داستان جالبی بود اما حیف که چشم بصیرتی وجود نداره
وحرص وطمع باعث ازارمون میشه

😉

مهمان
بتول جون
4 سال ها 1 ماه قبل

/این داستان زلزله ای بیادم اورم که در ان پیرزنی ناتوان داخل کمدی زیر اوار یه هفته جا مونده بود واقعا روزی رسان کیست؟ :-) :-)

مهمان
محمد
4 سال ها 1 ماه قبل

گر نگهدار من انست که من میدانم شیشه رادربغل سنگ نگه میدارد

مهمان
بتول جون
4 سال ها 1 ماه قبل

کاش این داستان عبرت اونایی
بشه که همیشه نالان هستن واز روزگار ….
😥

مهمان
شکوفه
4 سال ها 1 ماه قبل

ما ادما همیشه به اون چیزی که داریم قانع نیستیم 😉