خوشبختی کجاست؟

جی۵ لاین:  شخصی از خدا پرسید: خوشبختی را کجا می توان یافت؟ خدا فرمود: آن را در خواسته هایت جستجو کن و از من بخواه تا به تو بدهم. او با خود فکر کرد و گفت: اگر خانه ای بزرگ داشتم، بی گمان  خوشبخت بودم. خداوند به او خانه ای بزرگ عنایت فرمود. دوباره او گفت: اگر پول فراوان داشتم، یقینا خوشبخت ترین مردم بودم. خداوند به او پول  فراوان عطا کرد. … اگر… اگر… اگر… اینک همه چیز داشت، اما هنوز خوشبخت نبود! از خداوند پرسید: حالا همه چیز دارم، اما باز هم خوشبختی را نیافتم. خداوند فرمود: باز هم بخواه. او گفت: چه  بخواهم؟ هر انچه را هست، دارم. خداوند فرمود: بخواه که دوست بداری؛ بخواه که به دیگران کمک  کنی و هر چه را داری با مردم قسمت کنی. و او دوست داشت و کمک کرد و در کمال تعجب دید، لبخندی که بر لب ها می نشیند و نگاه های سرشار از سپاس به او لذت می بخشد. رو به آسمان کرد و گفت:« خدایا! خوشبختی اینجاست. در نگاه و لبخند دیگران.» 

منبع تصویر:blog
منبع اصلی:تو، تویی؟! جلد دوم/ امیر رضا آرمیون/ انتشارات ذهن آویز
to tooee
  •  نظرتون رو بفرستیدو اگر از دیدگاه دوستان دیگه هم خوشتون اومد،برای تأیید روی علامت + کلیک کنید.

هر روزساعت۷صبح یک داستان مثبت درجی۵لاین منتشر میشود.برای دریافت آن در ایمیلتان“فیدبرنر”را مطالعه فرمایید. برای مطالعه ی کلیه ی داستان های مثبت این کتاب می توانید خرید ازانتشارات ذهن آویزداشته باشید تا علاوه برحمایت ازمولف گرانقدر در توسعه ی مثبت اندیشی بکوشیم.

برچسب ها: , , , , ,

دیدگاه بگذارید

3 Comments on "خوشبختی کجاست؟"

avatar
سمانه
Guest

هزاران شمع را میتوان با یک شمع روشن کرد بدون اینکه زندگی ان شمع کوتاهتر شود.تقسیم لبخند و خوشبختی هیچگاه از آن کم نمیکند :inlove:

لیلی
Guest

هر جا راضی بودی از زندگی و حس رضایت خاطر لبخندی همراه داشته باشه خوشبخی
چه در کمک به دیگران چه در کمک به خودت

شهزاد
Guest
به نظرتون در عمق نگاه این زن چه چیزی نهفته است؟ به چی فکر میکنه؟ به کجا زل زده؟ چه چیز اونو تا این حد در دریای خودش غرق کرده و اونو به ارامشی ژرف فرو برده. شاید داره به روزایی فکرمیکنه که عشق در قلبش جوانه زد و اونو مثل پر در هوای عاشقی به هیجان دراورد، شاید یه عشقی ناکام که همه وجودش و قلبش رو مکید و اونو تا دم مرگ برد، شاید از اون بالا داره ادم های پایین رو میبینه و میگه این همه هیاهو برای چی چقدر همه کوچیکن کوچیک تر از اونی که… Read more »
wpDiscuz