خوردن و درد و دل کردن وقتتان را تلف می کند

جی۵ لاین: گروهی از مردان سالخورده و چند تن از جوانان در جنگلی مشغول بریدن درختان بودند. در میان آنان پسری خون گرم و بسیار سخت کوش بود که حتی در وقت استراحتش هم کار می کرد. پسر جوان اغلب دوستانش را سرزنش می کرد و می گفت: با استراحت، خوردن و درد و دل کردن تنها وقتتان را تلف می کنید. با این وجود هر روزی که سپری می شد تعداد درختانی که دوستانش قطع می کردند در مقایسه با او بیشتر و حتی در مدت زمان کمتری هم بود. انگار که آن ها هم مانند او بی وقفه کار می کردند. روز بعد تصمیم گرفت بیشتر از قبل کار کند اما در کمال تعجب دید که نتیجه همان است. مشغول به کار بود که یکی از پیرمردها به سوی او آمد و به نوشیدنی دعوتش کرد. پسر دعوت پیرمرد را رد کرد و گفت: من وقت اضافه برای تلف کردن ندارم. مرد در حالی که لبخند بر لب داشت به آرامی گفت: هرطور که دوست داری اما بدون تیز کردن تبر تمام زحمتت به هدر می رود.

با این حرف ناگاه پسر جوان به خود آمد و فهمید که دوستانش در وقت استراحت و زمانی که با هم گرم صحبت هستند تبرهایشان را هم تیز می کنند. درست به همین خاطر بود که کار آن ها سریع تر تمام می شد و حتی تعداد درختانی که می بریدند هم بیشتر بود. پیرمرد ادامه داد : پسرم در صورتی که از توانایی هایمان عاقلانه استفاده کنیم می توانیم وقت اضافه برای کارهای دیگر هم داشته باشیم.  استراحت میان کار به معنی تنبلی نیست بلکه به ما کمک می کند با نشاط و بهتر از قبل کار کنیم.

جی۵ لاین . کام
منبع اصلی: .ezsoftech
منبع تصویر: Blog Spot
ترجمه: فیروزه جمشیدی
بازنگری و انتشار: حوریه جعفری

هر روز، ساعت ۷ صبح یک داستان مثبت در جی۵ لاین منتشر خواهد شد، اگر می خواهید روزی یک داستان انرژی بخش به ایمیل شما ارسال شود، صفحه “فیدبرنر” را مطالعه فرمایید!

برچسب ها: , , , , , , , , ,

دیدگاه بگذارید

7 Comments on "خوردن و درد و دل کردن وقتتان را تلف می کند"

avatar
حانیه
Guest

ماباید به پند های بزرگ ترها گوش دهیم :-)) 🙂

م ک
Guest

از تجربه دیگران باید استفاده کرد

حمیده ابراهیمی
Guest

بهتره قبل از شروع هرکاری به فوت وفن اون کار اشنا بشیم
🙂

منصوره کشاورز
Guest

‘گاهی بد نیست به حرف بزرگترها گوش بدیم وپند بگیریم

شکوفه
Guest

و گاهی بهتر به کار کردن دیگرتن نگاه کرد ویاد گرفت
:yes:

بتول جون
Guest

وگاهی نیز بهتره از تچربه دیگران استفاده بهینه نمود
:-)) :-))

شکوفه
Guest

منظورم دیگران بود
😀

wpDiscuz