هواپیمای کاغذی در دستان پسربچه

تو یک کارگر ساده هستی، همین

جی۵ لاین: بازرسی مشغول بازدید از کارخانه ی ساخت قطعات مختلف بود. در خلال بازدید مشاهده کرد که یکی از کارگران بر خلاف سایرین با شوق و ذوق بسیاری در حال کار کردن بود. به او نزدیک شد و فهمید کار او فقط بستن پیچ های قطعات است. بازرس از کارگر پرسید: در حال چه کاری هستید؟

کارگر پاسخ داد: دارم هواپیما می سازم؟

بازرس با تعجب پرسید: تو که یک کارگر ساده بیشتر نیستی و کاری که می کنی فقط سفت کردن و بستن پیچ های یک قطعه است. چطور اینگونه فکر می کنی؟

کارگر با غرور پاسخ داد: اگر همین پیچ های ساده را محکم نکم این قطعه درست کار نخواهد کرد و در نتیجه هواپیمایی هم به پرواز در نخواهد آمد!

  • جی۵ لاین
  • منبع اصلی: عمر ما کوتاه نیست، ما کوتاهی می کنیم/ مسعود لعلی/ انتشارات جیحون
  • منبع تصویر:WordPress.com
    بازنویسی و انتشار: حوریه جعفری

هر روز، ساعت ۷ صبح یک داستان مثبت در جی۵ لاین منتشر خواهد شد، اگر می خواهید روزی یک داستان انرژی بخش به ایمیل شما ارسال شود، صفحه “فیدبرنر” را مطالعه فرمایید. همچنین برای دیدن سایر داستان ها به صفحه لیست داستان های مثبت مراجعه کنید.

برچسب ها: , , , , ,

دیدگاه بگذارید

11 Comments on "تو یک کارگر ساده هستی، همین"

avatar
منصوره کشاورز
Guest

خیلی جالب بود

حمیده ابراهیمی
Guest

مهم اینه که ادم براخودش وکارش ارزش قائل بشه وکارش رو دوست داشته باشه

امیررضا
Guest

والا من کسانی رو سراغ دارم که وضع مالیشون خیلی هم خوبه، کارشون عالیه، بازم هی غر می زنن می گن این چه وضعیه من حتما باید فلان قدر پول داشته باشم یا حتما باید رییس باشم.
ای بابا

حمیده ابراهیمی
Guest

اینکار اونا یعنی قانع نبودن وزیاده خواهی

آسمان آبی
Guest
البته می دونید به نظر من نباید هم به اسم قناعت از پیشرفت باز بمونیم. اونهایی که ناشکری میکنن یه طرف ، یه سری هم هستن که وقتی ازشون می پرسیم چرا این همه مدت که زندگی کردی هیچ پیشرفتی نکردی و سرجات موندی می گن ما به همینی که داریم قانع هستیم و همین که یه آب باریکی هست خوبه. آدم اینجور آدما رو میبینه احساس می کنه زندگی چقدر کم محتوا و بی ارزشه . انگار مثلا ما به دنیا اومدیم که بشیم یه کارمند ساده و یا یه کاسب کوچیک. به نظر من باید یاد بگیریم که… Read more »
راز
Guest

باز هم مثل همیشه … همه چیز به دید ما نسبت به خودمان بستگی دارد!

wpDiscuz